Ako sa zbaviť akné na nose

V kontexte akné je nos jednou z najohrozenejších častí tela. Je tomu tak preto, pretože póry na nose majú tendenciu byť väčšie, ako póry na iných častiach tela čo vedie k tomu, že sa dokážu ľahšie upchať.

Najväčšia výzva v prípade vyrážok na nose je práve naša (ne)schopnosť sa ich zbaviť.

Treba však povedať, že liečba akné na nose nie je nijak zložitá a ani sa nelíši od liečby akné na iných častiach tváre.

Ak máte akné na nose a až do teraz ste sa ho nedokázali zbaviť, najčastejšie bude problémom nesprávna alebo neúplna liečba.

V tomto článku sa preto pozrieme na to, prečo máte akné na nose, čo ho spôsobilo a hlavne – ukážem vám overený spôsob a konkrétne účinné látky s ktorými sa ho dokážete naozaj zbaviť.

Čo spôsobuje vaše akné?

Vyplňte 1 krátky online test a zistite, prečo máte
akné a ako sa ho konečne zbaviť…

Čo spôsobuje vaše akné?

Vyplňte 1 krátky online test a zistite, prečo máte akné a ako sa ho konečne zbaviť…

Príčiny vzniku

Faktorov prispievajúcich k vzniku na akné je viacero, avšak samotný spôsob vzniku vyrážky je vždy rovnaký.

Ako vzniká vyrážka

Akné vulgaris je spôsobené upchatými pórmi. Zdravé póry obsahujú mazové žlazy, ktoré produkujú kožný maz, ktorý pomáha udržiavať vašu pokožku zdravú a hydratovanú. Prvým problémom je nadmerná produkcia kožného mazu.

Akné vzniká v momente, kedy sa tieto póry na koži upchaju odumretou kožou, špinou, alebo baktériami, čoho následkom sa vám na nose môžu začať tvoriť vyrážky. Nos je obzvlášť zraniteľný z dôvodu, že póry na tejto časti tváre su väčšie, čo znamená, že sa zanesú jednoduchšie.

Pór sa vám nemusí upchať iba z vonkajšiej strany pokožky. K odumieraniu buniek dochádza aj priamo v póroch pod povrchom pokožky (kožný maz by ich mal za normálnych okolností vyplaviť von) a ak sa tak stane, vyrážka sa vám môže spraviť nezávisle od toho, ako často ste si pleť čistili.

Práve z tohto dôvodu micelárne vody, či čistiace gély samé o sebe v liečbe a prevencii akné nestačia, pretože tie dokážu čistiť iba povrch pokožky.

Príznaky akné

Akné sa najčastejšie prejavuje ako:

  • Hnisavé vyrážky
  • Čierne bodky
  • BIele hlavičky

Hlboko zasiahnuté póry môžu spôsobiť taktiež cysty a pustuly – hlboké, bolestivé podkožné vyrážky citlivé na dotyk.

Ak vás trápi akné na nose, je vysoko pravdepodobné, že vás bude trápiť aj na iných častiach tváre, ako je brada, alebo čelo. Vyskytuje sa tiež na iných partiách tela, ako sú chrbát, krk a hrudník.

Ako sa zbaviť akné na nose

Liečba akné na nose nie je ničím komplikovaná. Všetko čo potrebujete je, aby ste sa o pleť starali pomocou týchto 3 krémov v doporučenom poradí:

  • #1: Vyčistenie pleti čistiacim gélom – V prvom kroku si budete čistiť pleť pomocou čistiaceho gélu. Toto je prvý a nevyhnutný krok pri starostlivosti o aknóznu pleť, pretože ako sme spomenuli vyššie – čistením pleti udržiavate vaše póry priechodné a vašu pleť správne mastnú, vďaka čomu predídete upchávniu pórov na povrchu pokožky.
  • #2: Hĺbková liečba kyselinou salicylovou – V druhom kroku póry vyčistíte a vyliečite pomocou krému s obsahom kyseliny salicylovej. Tá patrí medzi BHA kyseliny a jedná sa o účinnú látku so silnými exfoliačnými účinkami, vďaka ktorým dokáže preniknúť hlboko pod povrch pórov a dostať z nich všetku špinu, nečistotu a odumretú kožu, ktoré póry upchali. Má tiež silné protizápalové a antibakteriálne a antifungálne účinky. Vďaka tomu dokáže zabiť baktérie a vyliečiť zápal v prípade, že vznikli a funguje ako aktívna prevencia, aby sa nevrátili. Pri pravidelnom používaní tiež z vyčistených pórov kontinuálne dostáva všetok rizikový bordel (či už sú to baktérie, vznikajúci zápal, alebo odumretá koža) von, čím funguje ako prevencia proti tomu, aby sa vám akné vrátilo.
  • #3: Hydratácia ošetrenej pokožky – V poslednom, treťom kroku pleť ošetríte pomocou hydratačneho krému. Ten jednak “uzamkne” všetky dobré liečivé látky, ktoré ste na pleť dostali v predchádzajúcich krokoch a postará sa tiež o to, aby vaša pleť ostala pružná, hydratovaná a ochránená pred vonkajšími vplyvmi.

To je všetko.

Starajte sa o vašu pleť pomocou týchto 3 krokov a vaša pokožka sa dá čoskoro doporiadku.

Čo spôsobuje vaše akné?

Vyplňte 1 krátky online test a zistite, prečo máte
akné a ako sa ho konečne zbaviť…

Čo spôsobuje vaše akné?

Vyplňte 1 krátky online test a zistite, prečo máte akné a ako sa ho konečne zbaviť…

Ktoré prípravky si vybrať?

Keďže lacné prípravky z drogérií či obchodov zvyčajne neobsahujú všetky potrebné účinné látky a kvalitná kozmetika lekárenkej kvality stojí väčšinou viac, ako 50-60 eur na mesiac, čo si nemôže dovoliť každý, rozhodli sme sa to vyriešiť po svojom.

V redakcii sme poobvolávali všetky kozmetické firmy v Európe, kým sme nenašli dodávateľa, ktorý by nám vedel zadovážiť produkty s obsahom všetkých potrebných účinných látok, ktoré pleť pre vyliečenie potrebuje a za cenu, ktorú si môže dovoliť skutočne každý.

A práve vďaka tomu vznikol náš 3-krokový liečebný balíček Novaclear, v ktorom nájdete všetko, čo vaša pleť pre úplné vyliečenie akné a následnú prevenciu pred jeho návratom potrebuje. A to za menej, ako polovicu ceny, ktorú by ste museli platiť v prípade používania produktov od iných značiek s podobným zložením.