Môže mi vizualizácia pomôcť ku krajšej pleti?

Zhrnutie článku

Vizualizácia niečoho vo vašom živote dokáže značne pomôcť vášmu podvedomiu, aby ste dosiahli svoj cieľ. To, že si budete vo svojej mysli predstavovať, že máte krásnu pleť bez akné, vám nemôže nijak ublížiť, ba naopak, mohlo by to pomôcť dosiahnuť tento cieľ.

Negatívne myšlienky nie sú v žiadnom prípade spojené s tvorbou akné. Akné je genetické ochorenie a nedokážete ovplyvniť jeho vznik, takisto ako nedokážete ovplyvniť vašu farbu pleti, alebo výšku.

V prvom rade by ste v boji proti akné mali nasadiť správnu liečbu, ktorá pomôže vašej pleti vyzerať lepšie. Avšak výsledky z niektorých štúdií naznačujú, že myseľ by mohla byť schopná ovplyvniť liečbu akné, aspoň do určitej miery. Jednoducho povedané, ak si vizualizujete krásnu pokožku bez akné, môže byť oveľa jednoduchšie dopracovať sa k peknej pleti. Ako bonus, vizualizácia môže byť zábavná a techniku vizualizácie môžete použiť na čokoľvek, čo vo svojom živote chcete dosiahnuť.

Ako si vizualizovať krásnu pleť?

Začnite tým, že sa uvoľníte, to vám pomôže ľahšie vizualizovať svoj cieľ. Premýšľajte nad niekým, koho milujete, počúvajte vaše obľúbené pieste, spievajte, tancujte, usmievajte sa, alebo robte čokoľvek iné, čo vám pomôže cítiť sa dobre. Tieto aktivity pred vizualizáciou môžete obmieňať, alebo môžu byť stále rovnaké, závisí to najmä od toho, čo vám bude najviac vyhovovať.

Keď ste uvoľnení a cítite sa dobre, sadnite si a zatvorte oči. Niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite, upokojte svoju myseľ a začnite si samých seba predstavovať s krásnou pokožkou bez akné. Vizualizujte svoje myšlienky v prítomnosti, ako keby ste tento cieľ už dosiahli. Môžete si sami pre seba povedať príjemné frázy, ako „Mám radosť zo svojej krásnej pokožky“, alebo „Moja pokožka je hladká a zdravá“. Buďte kreatívni a vymyslite si vlastné frázy, ktoré vám budú vyhovovať a stotožníte sa s nimi na 100%. Skúste naozaj precítiť, aké je to mať krásnu zdravú pokožku. Vizualizácií sa venujte najmenej 1-2 minúty a keď vás to skutočne baví, pokračujte vo vizualizácií aj dlhšie.

V priebehu celého dňa si zachovajte dobrý pocit a myslite na to, že máte krásnu a zdravú pokožku. Môže to znieť hlúpo, ale môže to pomôcť dosiahnuť váš cieľ. Môžete si opakovať frázu: „Ďakujem za krásnu a zdravú pokožku bez akné“. Pocit vďačnosti, ktorý táto veta vytvára, vám pomôže cítiť sa dobre a zároveň si pripomeniete, že túžite po zdravej a krásnej pokožke.

Chopte sa príležitosti a konajte. Ak nájdete niečo, čo vám pomôže vo vašej ceste za krásnou pokožkou, chyťte sa príležitosti a využite ju.