Účinné látky

Rovnako, ako pri každom inom skvelom produkte, kvalitné a efektívne prísady kombinované v správnom pomere sú základným kameňom každej úspešnej liečby. A práve kvalitné zloženie a správny pomer sú príčinou, prečo je Novaclear tak účinný v liečbe akné, v predchádzaní vzniku nových vyrážok, vďaka čomu užívatelom prináša krásnu a žiarivú pokožku bez akné.

Pridaná kyselina salicylová je všeobecne známa, ako jedna z najlepších účinnách látok proti akné, pretože dokáže preniknúť hlboko pod povrch pokožky a hĺbkovo vyliečiť póry od baktérií a zápalu – dvoch hlavných príčin akné. Je tiež vynikajúca v odstraňovaní odumretých ožných buniek, takže nehrozí, že by sa vám póry znovu upchali.

Kyselina salicylová (BHA)

Kyselina salicylová patrí medzi najúčinnejšie látky v liečbe aknóznej pleti. Na povrchu pokožky pomáha vyčistiť upchaté póry od nečistôt, či odumretej kože. Dokáže tiež zúžiť rozšírene póry, čím zabraňuje opätovnému upchávaniu pórov.

Navyše, vďaka silným exfoliačným účinkom dokáže kyselina salicylová preniknúť pod povrch kože do pórov, čím mastiacu sa pleť a akné lieči hĺbkovo, priamo vo vnútri pórov. Kyselina salicylová tak póry odupchá, vyčistí a zbaví ich všetkej špiny a nečistoty. Silné protizápalové a antibakteriálne vlastnosti kyseliny salicylovej pomôžu vyliečiť zápal a zabiť všetky prítomné baktérie akné,

Vďaka aktívnemu pôsobeniu na enzýmy zodpovedné za produkciu mazu tiež obnovuje správnu produkciu kožného mazu, čím odstraňuje negatívne a viditeľné prejavy mastnej pleti.

Kyselina mliečna

Kyselina mliečna je súčasťou prirodzených hydratačných látok kože a jednou z kľúčových zložiek ochranného kyslého plášťa pokožky, v ktorom dochádza k regulácii kožného pH. Pomáha vstrebať a udržiavať správnu vlhkosť v najvrchnejšej vrstve pokožky, vďaka čomu zohráva zásadnú úlohu v zdravej kondícii pleti. Kyselina mliečna zjemňuje zrohovatenú vrstvu kože okolo vyrážky, preniká až ku miestu, kde akné vzniká a uvoľňuje upchaté póry. Má silné protizápalové účinky a pomáha ako prevencia pred vznikom nových vyrážok, či čiernych bodiek. Je tiež komedolytická, tzn. pomáha rozkladať komedóny.

Konopný olej

Konopný olej pomôže obnoviť hypolipidárnu vrstvu pokožky a zabraňuje transepidermálnej strate vody (tzv. TEWL).

Je 100% nekomedogénny, tzn. neupcháva póry, vďaka čomu je vhodným zvhlčovačom pokožky vhodným pre všetky typy pleti. Pomáha regulovať produkciu kožného mazu, čím pleť zbaví nadmernej mastnoty.

Má silné hojívé a protizápalové vlastnosti. Lieči podráždenú pleť a pomáha stimulovať obnovu a rast nových kožných buniek.

Senovka grécka

Senovka grécka má silné antioxidačné, antibakteriálne, hojivé a protizápalové vlastnosti. Pomáha stimulovať regeneráciu pleti a skvele účinkuje aj pri liečení jaziev alebo kožného podráždenia.

Tea Tree olej

Čajovníkový olej je jednou z najefektívnejších prírodných látok na liečbu akné. Jeho imunostimulačné vlastnosti pomáhaju v prirodzenej produkcii protipatogénnych látok. Má tiež silné antibakteriálne vlastnosti, pomáha inhibitovať respiráciu baktérií, ktoré tak nedokážu rásť a rozmnožovať sa. Práve tieto vlastnosti robia čajovníkový olej obzvlášť účinným v liečbe bakteriálnych infekcií pokožky, medzi ktoré patrí aj baktéria P. acnes spôsobujúca tvorbu akné.

Extrakt z sladkého drievka

Extrakt z sladkého drievka má na pokožku silné ukľudňujúce a vyhladzujúce účinky. Jedná sa o veľmi drahú látku, ktorú pre jej vysokú cenu až 5000 eur za kilogram nájdete iba v tých najkvaltnejších kozmetických prípravkoch. Medzi ďalšie benefity lokálneho užívania extraktu z sladkého drievka patrí jeho schopnosť redukovať zápal, odstrániť zjazvenie a zredukovať začervenanie pleti.

Alantoín

Alantoín je chemická látka s výraznými hojivími a regeneračnými účinkami. Má výrazné hydrazačné a zvláčnujuce účinky, čím napomáha zdraviu kože a zlepšuje jej vzhľad. Alantoín je dobrou voľbou, ako aknóznu pleť vyhladiť a podporiť jej kompletné zahojenie bez rizika podráždenia. Pleť prirodzene chráni, podporuje jej hojenie a regeneráciu kožných buniek. Alantoín stimuluje prirodzený proces hojenia, čím napomáha vyhladeniu jaziev po akné a zjednoteniu farebného odtieňa pleti.

Skvalén

Skvalén je prirodzenou zložkou lipodovej vrstvy pokožky. Pokožku zmäkčuje, dodáva jej flexibilitu a zabraňuje jej vysušovaniu. Za normálnych okolností si pokožka dokáže dostatok skvalénu vyprodukovať sama, s pribúdajúcim vekom však telo produkuje skvalénu menej, čim dochádza k vysušovaniu pleti a vyrážkam. Pridaný skvalén pomáha omladiť a zpružniť poškodenú pokožku a je obzvlášť nápomocný v liečbe akné v dospelosti.

Inflacin®

Inflacin je patentovaná, protizápalová molekula schopná blokovať enzým PLA2, čím potláčajúca zápalovú dráhu, vďaka redukuje podráždenie a začervenanie pleti. Pomáha tiež v prevencii vzniku nových vyrážok a je vhodná aj pre citlivú pokožku.

Čistá pleť je na dosah

Objednajte si liečebný balíček Novaclear a získajte dokonalú pleť, akú si zaslúžite

Čistá pleť je na dosah

Objednajte si liečebný balíček Novaclear a získajte dokonalú pleť, akú si zaslúžite

Doprava zdarma ku každej objednávke

60-dňová garancia spokojnosti

Vyrobené v Európe (zoznam ingrediencií)

Darček zdarma ku každej objednávke nad 50€