Ako vyliečiť podkožné akné a vyrážky

Podkožné akné je akné, ktoré vzniká pod povrchom kože. Pre okolie môžu byť podkožné vyrážky na pohľad neviditelné, nimi postihnutá osoba ich však spozná jednoducho – stačí si prejsť po pokožke prstami a ucítite ich.

Podkožné akné v prvých fázach vniku nespôsobujú viditeľné hrbolčeky, čo spôsobuje, že ho v ranných fázach nie vždy spozorujeme.

Veľká výzva, ktorej v prípade podkožného akné čelíme je práve v častej neschopnosti zbaviť sa ho.

Najčastejším dôvodom, prečo tomu tak je, je nesprávna diagnóza a liečba, keďže mýty a fake news o starostlivosti o pleť sa dnes šíria priam raketovou rýchlosťou.

Práve preto, aby sa také niečo nestalo vám sme pre vás pripravili tento článok, v ktorom si vysvetlíme, čo spôsobilo vaše akné a ukážeme vám jednoduchý spôsob liečby, s pomocou ktorého sa podkožných vyrážok a akné dokážete zbaviť naozaj.

Čo spôsobuje vaše akné?

Vyplňte 1 krátky online test a zistite, prečo máte
akné a ako sa ho konečne zbaviť…

Čo spôsobuje vaše akné?

Vyplňte 1 krátky online test a zistite, prečo máte akné a ako sa ho konečne zbaviť…

Príčiny vzniku

Faktorov, ktoré zapríčiňujú podkožné akné a vyrážky môže byť viacero, avšak samotný spôsob ich vzniku je vždy rovnaký…

Ako vzniká podkožná vyrážka

Vaša tvár (ako aj celé telo) je posiata milónmi pórov v ktorých sa tvorí kožný maz.. Ten sám o sebe (hoci si to mnohí myslia) nie je náš nepriateľ. Práve naopak, zohráva veľmi dôležitú úlohu, pretože našu pokožku ochraňuje pred nebezpečnými vonkajšími vplyvmi, ako sú baktérie, pleseň, či voľné radikály.

Ak sa nám však tieto póry na koži upchajú, v nich produkovaný kožný maz sa nedokáže dostať von na povrch pokožky a ostane sa hromadiť pod jej povrchom, čoho následkom vzniká vyrážka. Takýto upchatý pór je tiež skvelou živnou pôdou pre baktérie a zápal, ktoré vzniknuté lézie akné ešte viac zhoršia.

Hoci si to mnohí ľudia myslia, k upchatiu póru nemusí dôjsť iba na povrchu pokožky, ale môže sa upchať aj z jej vnútra – toto v prípade podkožných vyrážok platí obzvlášť. A práve toto je dôvod, prečo môže k vzniku vyrážok dôjsť aj v prípade, že ste si pleť pravidelne čistili.

V prípade liečby vzniknutých vyrážok a aj ako prevencia nových, je dôležité nespoliehať sa iba na čistiace gély a micelárne vody, ale pravidelne pleť čistiť hĺbkovo pomocou exfoliačných krémov na to určených.

Najčastejšie príčiny vzniku

Najčastejšími vinníkmi sú hormóny, predovšetkým androgén. Jeho hladiny stúpajú v puberte. Androgén ovplyvňuje produkciu kožného mazu, ktorý je živnou pôdou pre zápal a baktérie. U žien môže byť hormonálna zmena vyvolaná aj menštruačným cyklom, tehotenstvom, alebo menopauzou.

Podkožné akné je aj dedičné. Ak naň trpel aspoň jeden z vašich rodičov, je dosť pravdepodobné, že cysty sa vyskytnú aj u vás.

Ako sa zbaviť podkožného akné

Starostlivosť o pleť v prípade podkožného akné sa v ničom nelíši od liečby akné na ktorejkoľvek inej časti tváre či tela. S jediným rozdielom, že ak ste v prípade iných prípadov vyrážky mohli hĺbkovú liečbu pórov podceniť a pri troche šťastia sa vyrážok zbaviť ajtak, v prípade podkožného akné také niečo možné nebude.

Pre vyliečenie podkožného akné potrebujete pleť pravidelne vyčistiť od odumretej kože a nečistôt a napadnuté póry musíte pravidelne hĺbkovo vyčistiť od prebytočného kožného mazu, baktérii a zápalu.

Pre úplné vyliečenie akné nasledujte tieto 3 kroky:

  • #1: Vyčistenie pleti čistiacim gélom – V prvom kroku si budete čistiť tvár pomocou čistiaceho gélu. Toto je prvý a nevyhnutný krok pri starostlivosti o aknóznu pleť, pretože ako sme spomenuli vyššie – čistením pleti udržiavate vaše póry priechodné a vašu pleť správne mastnú, vďaka čomu predchádzate tomu, aby sa vám póry upchávali na povrchu pokožky.
  • #2: Hĺbková liečba kyselinou salicylovou – V druhom prichádza čas na hĺbkovú liečbu a vyčistenie pórov pomocou krému s obsahom kyseliny salicylovej. Táto BHA kyselina sa vyznačuje silnými silnými exfoliačnými účinkami, vďaka ktorým dokáže preniknúť hlboko pod povrch pokožky priamo do pórov a dostať z nich všetku špinu, nečistotu či odumretú kožu, ktoré ich zablokovali. Má tiež silné protizápalové a antibakteriálne a antifungálne účinky, vďaka tomu zabije baktérie a vylieči zápal a funguje tiež ako prevencia, aby sa nevrátili.
  • #3: Hydratácia ošetrenej pokožky – V poslednom, treťom kroku pleť ošetríte pomocou hydratačneho krému. Ten jednak “uzamkne” všetky dobré liečivé látky, ktoré ste na pleť dostali v predchádzajúcich krokoch a postará sa tiež o to, aby vaša pleť ostala pružná, hydratovaná a ochránená pred vonkajšími vplyvmi.

To je všetko.

Starajte sa o vašu pleť 2x denne pomocou tejto liečebnej rutiny a vaša pleť sa dá čoskoro doporiadku.

Čo spôsobuje vaše akné?

Vyplňte 1 krátky online test a zistite, prečo máte
akné a ako sa ho konečne zbaviť…

Čo spôsobuje vaše akné?

Vyplňte 1 krátky online test a zistite, prečo máte akné a ako sa ho konečne zbaviť…

Ktoré prípravky si vybrať?

Keďže lacné prípravky z obchodov a drogérií neobsahujú potrebné účinné látky a skutočne kvalitná kozmetika lekárenskej kvality väčšinou stojí viac ako 50-60 eur na mesiac, čo si mnohí z nás nemôžu dovoliť, rozhodli sme sa to vyriešiť vlastnou cestou.

V redakcii sme poobvolávali všetky kozmetické firmy v Európe, kým sme nenašli dodávateľa, ktorý by nám vedel zadovážiť produkty s obsahom všetkých potrebných účinných látok, ktoré pleť pre vyliečenie potrebuje a za cenu, ktorú si môže dovoliť skutočne každý.

A práve vďaka tomu vznikol náš 3-krokový liečebný balíček Novaclear, v ktorom nájdete všetko, čo vaša pleť pre úplné vyliečenie akné a následnú prevenciu pred jeho návratom potrebuje. A to za menej, ako polovicu ceny, ktorú by ste museli platiť v prípade používania produktov od iných značiek s podobným zložením.