Ozonoterapia na akné

Ozonoterapia alebo ozónová terapia je rokmi overenou liečebnou metódou pri mnohých ochoreniach a poruchách. Protizápalové účinky ozónu boli lekárom zrejmé už začiatkom 20. storočia, ktorí liečbu kyslíkom využívali na liečbu popálenín a vredov. Veľkou výhodou ozónovej terapie (liečby kyslíkom) je fakt, že táto storočím otestovaná metóda sa ukázala byť maximálne bezpečná a narozdiel od mnohých metód liečby akné je bez akýchkoľvek vedľajších príznakov.
[optin-monster-shortcode id=“qzbgtwew0akayusilwba“]

Ako ozonoterapia funguje?

Aktívny kyslík má prirodzene antibakteriálne vlastnosti. Často je využívaný v prípadoch, kedy si baktérie vytvorili antibiotiká rezistenciu.

Ak však máte strach zo slova ozón, nemusíte mať obavy. Ozón je plyn zložený z troch atómov kyslíka. Ozón využívaný v medicíne je navyše kombináciou skutočného ozónu a kyslíka, pričom kyslík tvorí podstatnú časť celej zmesi.

Tento medicínsky ozón sa v tele postará o neutralizáciu toxínov, zlepšuje cirkuláciu krvi a zabíja baktérie. Ozónová terapia môže dokonca pomôcť so správnou hladinou hormónov, pričom práve nesprávna hladina hormónov býva častou príčinou vzniku akné.

Ako sa ozonoterapia aplikuje?

Medicínsky ozón možno do tela dostať rôznymi metódami, v boji proti akné sú však primárne efektívne len niektoré z nich:

  • Infúzie. Pri takejto aplikáciu sa ozón nasýti do roztoku a prostredníctvom infúzie sa aplikuje do žily.
  • Ozonizovaná voda. Ozón možno nasýtiť aj do vody. Pri tejto forme liečby ozónom jednoducho dostanete niekoľko fliaš vody s ozónom.
  • Komplikovanejšia forma ozónovej liečby. V tomto prípade je vám odobraté určité množstvo krvi, ktorá sa následne nasýti ozónom a vráti sa vám do tela.