Mydlo na akné

Mnohí z nás si myslia, že je mydlo ako mydlo, prípadne, že to najlepšie je také, ktoré tvorí čo najviac peny. Všeobecne platí, že na pleť trpiacu akné potrebujeme práve presný opak.

Problém s veľkými penivými mydlami je, že tieto mydlá sa veľmi ľahko dostávajú do horných vrstiev pokožky, čo je veľmi nežiadúce. Keď sa mydlo dostane do pórov, rozpúšťa maz, ale následne tu môže uviaznuť a to hlavne v prípade, že sú póry príliš úzke. Umývanie pokožky penivým mydlom potom zužuje póry vysychaním a sťahuje pokožku v ich okolí.

[optin-monster-shortcode id=“qzbgtwew0akayusilwba“]

Vhodné mydlá na čistenie pleti vytvárajú krémovú penu s veľmi malými bublinkami. Malé bublinky nespôsobujú vstrebanie mydla do pórov, a tak je možné odstrániť mydlo jednoduchým opláchnutím tváre. Mnohé mydlá tiež obsahujú látky, ktoré môžu dráždiť pokožku. Všeobecne možno povedať, že v prípade, ak môžete vaše mydlo cítiť, s výnimkou neem alebo tea tree olej mydla, toto mydlo určite obsahuje látku, ktorá môže dráždiť pokožku alebo ju vysušiť.

Ako zistím, ktoré mydlo je pre mňa vhodné?

Keď si umyjete tvár, nemali by ste cítiť pretrvávajúce následky použitia mydla ako napr.

  • Cítite tlak na pokožku 5 až 10 minút potom, čo si vysušíte tvár. Napätie je spôsobené nadmerným odparovaním vody z pokožky.
  • Pozorujete zašednutie alebo drobné šupinky na vašej pleti. Mydlá, ktoré obsahujú acetón, alkoholy, alebo peniace činidlá majú často práve tento účinok.
  • Pozorujte začervenanie alebo podráždenie po vysušení pleti. Ide o jasné znamenie pôsobenia kožných baktérií.
  • Po použití mydla vás pokožka svrbí. Bylinné esencie, vonné látky, a kvetinové zložky sú s najväčšou pravdepodobnosťou príčinami vzniku svrbenia.

Čím dlhšie necháte mydlo na pokožke, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa podráždi. Čím je vaše mydlo viac alkalické , tým je väčšia je pravdepodobnosť začervenania. Väčšina dermatológov súhlasí, že kyslé mydlo, s rovnakým pH ako pokožka(4 až 6,5) je najlepším produktom, ktorý nám pomôže zbaviť sa nadbytočných baktérií a nakoniec aj akné. (Niektoré baktérie sú v skutočnosti prospešné,, živia sa prebytočným mazom a nepoškodzujú póry).

Najlepšie mydlá proti akné

Vždy sa nájde niekto, koho pokožka zareaguje zle na akýkoľvek výrobok pre starostlivosť o pleť. Ak používate nejaký produkt prvýkrát, vyskúšajte malé množstvo na pokožke vnútorného predlaktia, pričom ho ponechajte pôsobiť po dobu najmenej 12 hodín. Ak sa neobjavia žiadne kožné reakcie na ruke, pravdepodobne nebude mať tento produkt žiadny negatívny účinok ani na tvár.

Najlepšie mydlo na akné

Za nás doporučujeme na čistenie pleti používať náš Novaclear čistiaci gél.

Výhody Novaclear čistiaceho gélu:

  • Obsahuje čajovníkový olej a extrakt z koreňa pískavice – oboje tieto látky majú antibakteriálne a protizápalové účinky dôležité v liečbe akné
  • Vďaka obsahu alantoínu a panthenolu a ich zvlhčujúcim účinkom vaša pleť ostane pružná a hydratovaná
  • Vašu pokožku ochráni pred stratou ochrannej hydrolipidovej vrstvy na povrchu vašej pokožky
  • Vďaka pH len 5,5 je vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pokožku

Novaclear čistiaci gél si môžete kúpiť samostatne v našom e-shope.

Podotýkame však, že ak vás trápi akné, pravidelne čistenie pleti je iba jednou časťou účinnej liečby a samé o sebe pre úplne vyliečenie akné nastačí.

Najlepšia liečba akné

Pre úplne vyliečenie ľahkých a stredne ťažkých foriem akné, je vyčistiť vašu pleť od nečistôt, odupchať zanesené póry a následne ich hĺbkovo vyčistiť a zbaviť ich prípadného zápalu a baktérií.

V praxi to dokážete s pomocou nášho 3-krokového liečebného balíčka, obsahujúceho všetko potrebné pre kompletné vyčistenie a vyliečenie pleti.

  • Liečebný krém s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá vďaka silným exfoliačným účinkom dokáže preniknúť hlboko pod kožu, kde hĺbkovo vyčistí póry od špiny a prebytočného mazu. Kyselina salicylová má tiež silné protizápalové a antibakteriálne účinky, vďaka čomu napadnuté póry nie len čistí, ale skutočne lieči.
  • Hydratačný krém s obsahom konopného oleja a extraktu z koreňa lišajníka, ktorý vašu pleť po skončení liečby hydratuje a obnoví tak jej pružnosť a zdravý vzhľad. Navyše, nami zvolený hydratačný krém je nekomedogénny (neupcháva póry), takže návratu vyrážok sa skutočne nemusíte obávať.