Milióny žien trpia akné, ktoré je spôsobené použitím nesprávneho make-upu alebo kozmetiky. Kľúčom k zamedzeniu vzniku akné v dôsledku pôsobenia nekvalitnej kozmetiky je informovanosť o látkach obsiahnutých v krémoch a líčidlách, ktoré kupujete.

Vyberajte si vždy také kozmetické prípravky, ktoré sú hypollargenické alebo non comedogenické. Veľké množstvo produktov dostupných na trhu obsahuje oleje a ďalšie zložky vedúce k upchávaniu pórov, čo ešte viac zhoršuje stav vašej pokožky.

Zloženie každého krému by ste mali hľadať na štítku z vonkajšej strany obalu. Medzi látky, ktorých by ste sa mala vystríhať, ak máte pokožku citlivú na vznik vyrážok sú lanolín, izopropylmyristát, rôzne vonné látky a syntetické farbivá či pigmenty.

Vhodné produkty na akné

V tomto článku vám ponúkneme zoznam najlepších produktov vhodných pre citlivú pokožku dostupných u nás na Slovensku

Oriflame Hojivý roztok Love Nature s výťažkom z čajovníka 15 ml

Jedná sa o účinný prostriedok, ktorý pomôže vysušiť, vyčistiť a upokojiť vašu problémovú pokožku. Obsahuje antimikrobiálny esenciálny čajovníkový olej a kyselinu salicylovú na vyčistenie upchatých pórov. Po vyčistení pleti tesne pred nanesením pleťového krému aplikujte priamo na postihnuté miesta. Vyhnite sa okoliu očí.

Bežná cena: 4,90€

Bioderma Sébium AKN Fluid 30ml

Bioderma Sébium AKN Fluid je ukľudňujúca mastička určená pre pokožku so sklonom k akné. Predchádza vzniku jemných až stredných nedokonalostí pleti, vyhladzuje pokožku a vracia jej sviežosť.

Bežná cena: 10,36€

EUCERIN DermoPURIFYER Čistiaca pleťová voda 200ml

Je určená na mastnú a problematická pleť so sklonmi k akné, ktoré je typické pro obdobie adolescencie ale aj v dôsledku hormonálnych zmien, genetických predispozícií, stresových a ďalších faktorov. Produkt je určený na každodenné čistenie problematickej pleti. Uvoľňuje nadmernú produkciu kožného mazu a svojím antibakteriálnym a keratolytickým pôsobením predchádza tvorbe akné.

Bežná cena: 7- 12 €

Effaclar Duo+ krém 40ml

Používa sa na podporu správnej funkcie problematickej pleti – redukuje výskyt akné, rozšírených pórov a tvorbu nadmerného kožného mazu. Aplikuje sa vždy ráno alebo večer na celú tvár ako podklad pod make-up.

Bežná cena: 14€

Himalaya Krém proti akné 30 g

Ide o krém proti akné, ktorý účinne redukuje tvorbu vyrážok a uľahčuje ich liečbu. Má protizápalové, antibakteriálne a liečivé účinky.  Indické Aloe Vera pokožku ošetruje a zanecháva ju jemnú a vláčnu. Extrakt z bavlníka Ceiba má adstringentný a chladivý účinok. Aplikuje sa lokálne. Používajte dvakrát denne.

Bežná cena: 3,39€

Cannaderm Aknea Ošetrujúca voda 200ml

Čistí, ošetruje a tonizuje pleť, sťahuje póry a obmedzuje tvorbu kožného mazu a vznik zapálených pórov.

Výsledný efekt môžeme vidieť pri dlhodobom používaní. Ošetrujúca voda zlepšuje celkový stav a funkcia pokožky, pokožka je viditeľne hladšia, pružnejšia, bez prejavov podráždenia, klesá výskyt zapálených pórov a reguluje sa tvorba kožného mazu.

Bežná cena: 7€

Akné a hygiena

Medzi iné spôsoby, ktorými môžete zabrániť vzniku kozmetického akné patrí pravidelné umývanie tváre, čím si zaistíte každodenné dôkladné odstránenie make-upu. Nezabúdajte tiež na čistenie štetcov (aspoň raz za týždeň) a vyhadzovanie použitých kozmetických hubiek prípadne iných kozmetických pomôcok, v ktorých majú tendenciu akumulovať sa baktérie.

Myslíte si, že je make-up jediným dôvod, prečo máte akné? Aby ste mala krásnu a zdravú pokožku nemusíte sa vzdať make-upu úplne. Postačí ako ho na konci každého dňa odstránite( ženy, ktoré spia so svojím make-upom sú oveľa viac náchylné na vznik akné) tvár vysušíte použijete toner čím dôkladne očistíte svoje póry.