Nezáleží na tom, či ste mladý, starý, žena alebo muž, v určitej fáze života trápi akné takme každého z nás. Hoci sa akné často spája s dospievajúcimi, pre výrazné zmeny v hormonálnej hladine, nie je vôbec zriedkavé, že akné pretrvá až do dospelosti, pričom niektorých trápi aj po päťdesiatke. Ak ste sa akné vyhli, nikdy ste ho neskrývali za vlasy, nikdy ste sa nevyhýbali fotoaparátu a nikdy ste nezrušili kvôli akné pohovor, môžete sa považovať za šťastného človeka. Je veľmi zriedkavé, aby človek prežil život bez jedinej vyrážky z akné.

Typ a vážnosť akné potom súvisí aj s vekom či pohlavím. Zvyčajne platí, že mladí chlapci majú akné horšie ako mladé dievčatá, no väčšina chlapcov z akné vyrastie po dvadsiatke, kým ženy častejšie trápi v dospelosti. Pre mužov je tiež častejšie akné na hrudi alebo chrbte + v takzvanej “t-zóne” (čelo, nos, brada), dospelé ženy majú častejšie akné na čelusti, lícach, či v hornej časti krku.

Bez ohľadu na váš vek, pohlavie či typ akné však môže tento problém spôsobiť najmä emočné jazvy. Či už ide o tínedžera, ktorý sa hanbí prísť do školy, alebo dospelého človeka, ktorý stojí pred veľkou pracovnou výzvou a chce urobiť dobrý dojem, akné má na náš život často nepríjemný vplyv. Aj preto sa snažíme urobiť všetko preto, aby sme vám priniesli efektívnu kontrolu nad akné a pomohli vám tohoto problému sa raz a navždy zbaviť.