Ak ste náchylný na akné, máte len dve možnosti. Buď si necháte narásť bradu a neholiť ju vôbec, alebo ju budete holiť každý deň.

Čím viac dní budete čakať medzi jednotlivými holeniami, tým dlhšie Vaše chĺpky budú a čím budú dlhšie, tým viac Vás budú pri holení ťahať. A pretože vieme, že podráždenie pokožky spôsobuje akné, je důležité urobiť všetko pre zníženie podráždenia pri holení.

Väčšina krémov a gélov na holenie obsahuje dráždivé zložky. Skúste namiesto nich použiť jemnú čiastiacu penu, vyrobenú špeciálne na tvár, ktorá neobsahuje laurylsulfát sodný. Tá často funguje rovnako dobre, ba dokonca lepšie ako krém na holenie a nedráždi pokožku. Ak už ste nútený použiť krém alebo gél, skontrolujte si na etikete, či je vhodný pre citlivú pokožku.

Pre zamedzenie akémukoľvek poškodeniu kože odporúčame používať dvojitú čepeľ. Žiletky s jednou čepeľou majú tendenciu kožu ťahať a troj, štvor a päť čeppelí vytvára zbytočne dráždenie. Dve najlepšie dvojčepeľové žiletky sú Gillette Trac II Plus a Gillette Sensor Excel. Je to dosť zložité ich zohnať na trhu, ale v konečnom dôsledku Vaše vynaložené úsielie bude stáť za to.

Hoľte sa až na konci sprchovania, keď je Vaša koža mäkká a mokrá. Na vlhkú ruku si vytlačte dostatočné množstvo peny na holenie, ak si nie ste istý koľko je tak akurát, aplikujte radšej viac ako menej. V oblasti okolo fúzov zvýšte opatrnosť.

Teraz je čas na holenie. Pokiaľ sa holíte, holte sa v smere rastu fúzov, nie proti. Sebaistým a klesajúcim smerom sa pohybujte po tvári, hornej brade a hornej polovici krku.

Vzhľadom k tomu, že rast chĺpkov na spodnej polovici krku má reverzný účinok, hoľte sa v týchto partiách smerom nahor. Ak je to možné, oholte si každú časť tváre iba raz. Pokiaľ vynecháte určitú oblast, nič sa nedeje, sebavedome choďte ďalej, ale snažte sa cez určité partie neprechádzať viac jako je potrebné.

Opláchnite pokožku a jemne si umyte nos a čelo.

Rada: Pred nanesením holiacej peny môžete použiť olej, ktorý Vám kožu před holením zmäkčí. Olej naneste tesne před holením na vlhkú pleť. Vmasírujte olej do brady veľmi jemne, stačí Vám 8-10 kvapiek. Vhodným druhom je jojobový olej. Pokiaľ používate akýkoľvek iný olej, uistite sa, že je na etikete poznačené, že výrobok neupcháva póry.