Čo je akné

Ak vás trápi akné, máte oveľa väčší problém, než len pár bielych hlavičiek a čiernych bodiek. Najväčším problémom s akné je totiž práve jeho vplyv na našu sebadôveru a sebaistotu. Mnohí ľudia, ktorých trápi akné, sa preto cítia byť izolovaní, neatraktívni a prechádzajú si depresívnymi stavmi.

Máme pre vás ale dobré správy – akné je stále len stav pokožky, ktorý možno dostať pod kontrolu. Stačí na to využiť len správnu kombináciu efektívnych ingrediencií. Vďaka tomu si tak budete môcť užívať život bez toho, aby ste mysleli na svoju pleť.

Ako vôbec vzniká akné? Začína to upchatým pórom. Bunky, ktoré sa nachádzajú vo vašej koži, prechádzajú neustálym procesom obnovy. Znamená to, že tieto bunky rýchlo odumierajú, aby ich rýchlo nahradili nové a zdravé. Odumreté bunky sa potom držia na pokožke približne 30 dní. Ak sa však tieto bunky zmiešajú s kožným olejom, prichádza problém. Táto kombinácia sa usadí v kožnom póre, upchá ho a v póre sa začne hromadiť kombinácia oleja a kožných baktérií.

Vznik akné teda výrazne súvisí aj so zvýšenou produkciou kožného oleja, ktorá je najvýraznejšia v puberte, čo je aj dôvodom, prečo sa akné vyskytuje najčastejšie práve u tínedžerov. Za túto produkciu kožného oleja môže hormón zvaný androgén, ktorého aktivita je najvyššia práve v puberte a potom v momentoch najvýraznejšieho emočného stresu.

V upchatých póroch sa teda hromadia baktérie, na čo imunitný systém reaguje tým, že na miesto vyšle biele a červené krvinky. Tie spôsobia v mieste vzniku akné zápalovú reakciu a s tým súvisiacu známu červenú vyrážku, naplnenú hnisom.

Celý tento proces sa nedeje zo dňa na deň. Akné môže byť skrytým problémom a celý tento vývoj môže trvať aj niekoľko týždňov, dlho predtým, než si všimnete prvú vyrážku. Našťastie, vďaka Novaclearu máte riešenie, ako tvorbu týchto vyrážok zastaviť ešte skôr, než sa dostanú na povrch. A pri trvalom používaní nášho 3 krokového liečebného balíčka vás môže dokonca Novaclear akné zbaviť natrvalo.

Vyčistí. Vylieči. Hydratuje.

Kompletná liečba akné už od 19,90€ mesačne.